• info@kocaelisehir.com
  • 0 850 304 1 750
1978 ZİYARETÇİ
  • ÜRÜN KODU: 20225
  • FİYATI: 1,00

DIŞ CEPHE KAPLAMA
 
Dış cephe kaplamaları konutlara ziyan sağlayan yağmur, yel,kar,güneş bunun gibi hariç hava koşullarına karşı etken bir koruma sunarken tıpkı sürede estetik şekilde binanın mimari tarzını tamamlamak için de kullanılır. dış cephe kaplaması ses iletimi en aza indirirken, ısı ve su yalıtımı da sağlayarak binanın ömrünü de uzatır. 
Kaplama malzemeleri genelde binanın tasarım ve estetik görünümüne uygun şekilde seçilir ve uygulanır. Türkiye’de ağırlıklı olarak ahşap, prekast, american siding, yalı baskı kaplamaları, kompozit (alucobont), granit, alüminyum, naturel taş ve cam cephe kaplamaları kullanılıyor, Amerika, Kanada ve Avustralya bunun gibi ülkelerde dış cephe firmaları yaygın şekilde (ısıl şartlara bağlı olarak) ahşap dış cephe kaplamalarıyla beraber, american siding dış cephe kaplamaları kullanılmaktadır.
dış CEPHE KAPLAMA MALZEMELERiNiN nitelikleri
  Atmosferin kimyasal etkilerine dayanıklı olması,
 Güneş ışınlarının yararsız etkilerinden bozulmaması,
 Sıcaklık farkları dolayısıyla oluşacak genleşme ve daralmalardan ziyan görmemesi,
 Yağış sularından bozulmaması ve suyu içine almaması,
 Don etkisiyle bozulmaması,
 samimi gelen ve iç yüzeyde oluşan buharın dışarıya çıkmasına engel olmaması benzeri temel özelliklere sahip olmaları gerekir.
 
bina fiziğiyle ilgili olan bu özelliklerinin yanı dizi malzemeler binanın görünen yüzünü oluşturduğu için, doku özellikleriyle birlikte estetik yönden de binayı güzelleştirecek niteliklere sahip olması beklenir.
 
dış cephe kaplama malzemeleri uygulama bakımından temelde 5 grupta ele alınır.
 
 dış Sıvalar
 Yapıştırıcıyla tetkik Edilen Plaka Halindeki Kaplamalar
 doğal ve suni Taş Plakalar
 Prefabrik Duvar Kaplama Panelleri
 Giydirme Cepheler
 
hariç cephe kaplama ekseriyetle inşaat imalat aşamasında yapıldığı için eski konutlarda uygulamak hem masraflı hem de zahmetli bir iştir. Binalara sonradan yapılabilecek hariç cephe kaplamalarının en popülerleri, hızlı uygulanabilirlik ve ekonomik sebeplerden dolayı hariç cephe mantolama uygulaması ve siding dış cephe kaplamalarıdır. Her iki hariç cephe kaplama sistemi de hem ısı hem de su yalıtımı sağlar, uzun yıllar dayanıklılıklarını korurlar ve estetik şekilde hayat yerlerimizi güzelleştirirler.
hariç CEPHE KAPLAMA NASıL yapılmaktadır (Mantolama)
 Subasman Profili Uygulaması: kullanılacak olan kaplama levhası kalınlığına göre subasman profilinin ebatları belirlenir. Profil duvara su terazisi ile düz biçimde bir hat oluşturacak biçimde ayarlanır ve dübel ile tetkik edilir.
 
 Kaplama Levhalarının Yapıştırılması: hazırlanan yapıştırma harcı levhalara çerçeve metodu ile uygulanır ve dış yüzeyin altından başlanarak boşluk kalmayacak şekilde şaşırtmalı ( tuğla dizimi ) şekilde yerleştirilir. Levhaların birleştiği kenarlarda yapıştırıcının taşmamasına dikkat edilmelidir. 
 
 Kaplama Levhalarının Dübellenmesi: rüzgar ve türbülans etkilerini önlemek için mekanik tespit elemanı olarak plastik dübel kullanılıyor. kullanılacak olan dübel sayısı levha tipine, hava şartlarına ve yapı özelliklerine göre belirlenir ve uygulanır. Dübeller hariç cephe kaplama levhalarının ortasına ve diğer levhalar ile birleştiği ilave yerlerine denk ati biçimde uygulanır.
 
 kıyı ve Köşe Uygulamaları: kenar ve köşeler enfazla mekanik zorlanma etkisinde kalan bölgelerdir ve korunması gerekir. Bu bölgeyi korumak ve çatlama riskini azaltmak için alüminyum ve ya fileli plastil köşe profili kullanılmalıdır. 
 
 Fileli Sıvası Uygulaması: Kaplama sıvası çelik mala ile levhaların üzerine uygulanır. Donatı filesi sıva harcı henüz taze ve kurumamışken sıvanın içine gömülmelidir. mümkün çatlakları önlemek için ağ ilave yerlerinde 10 cm birbiri üzerine binili şekilde uygulanmalıdır. uygulanan sıvanın kalınlığı iki katta üç-4 metre olmalıdır.
 
 Son Kat Dekoratif Kaplama: ilk kat sıva yüzde yüz kuruduktan sonra tekstürlü son kat sıva uygulaması yapılabilir. Yağışlı havalarda malzeme özelliğini kaybedeceği için uygun hava koşullarında uygulama yapılmaması tavsiye edilir. Yeterli eleman sayısı ise hızlı bir şekilde fasıla vermeden uygulanmalıdır.
 
 hariç Cephe Boya Uygulaması: dış cephelerde boya uygulaması iki kat şekilde fırça,rulo veya püskürtme ile cepheye uygulanmalıdır. 

Firma Satıcı Bilgileri

Örnek Gold Firma
0542 328 59 70Firmaya Git